Mondi Świecie S.A.

Lider w produkcji papieru dla tektury falistej i opakowań. Nasz papier to połączenie zaufania, innowacji i pasji!

Skontaktuj się z nami!

Bydgoska 1
86-100 Swiecie,
Poland
Telefon: +48 52 332 1315

Mondi Świecie S.A.

O Mondi Świecie S.A.

Papier nie ma tajemnic dla naszych pracowników. Przez 24 godziny na dobę 365 dni w roku nasi operatorzy i specjaliści – eksperci najwyższej klasy – produkują papier. Nie zwyczajny, tylko taki, z którego później powstają opakowania. Wytwarzamy papier do produkcji tektury falistej i opakowań. Już od ponad 50 lat jesteśmy jednym z największych pracodawców w regionie i jednocześnie największą fabryką Mondi w Polsce.

koleżanki pozują do zdjęcia

Dlaczego warto u nas pracować?

Wierzymy w inicjatywę ludzi, pracę zespołową, wzajemne zaufanie i szacunek w ramach wielokulturowego i wielonarodowościowego środowiska. Firma chętnie przyciąga pracowników, w których drzemie duch przedsiębiorczości i innowacyjności. Stwarzamy im warunki do osiągania sukcesów i poczucia dumy z pracy dla Mondi.

Nagrody mondi swiecie

Jesteśmy liderem

W 2021 roku uzyskaliśmy specjalne wyróżnienia podczas 25 Jubileuszowej Gali Złotej Setki Pomorza i Kujaw dla Liderów w dobie pandemii, którzy szczególnie wyróżnili się w walce z COVID-19 oraz Liderów Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, którzy są przykładem odpowiedzialnego prowadzenia biznesu - dbają o środowisko i lokalną społeczność.

Certifikaty

ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001, PN-N-18001, FSC® (FSC-C120802), PEFC, GMP/GHP, PN-EN ISO/IEC 17025

Produkty

ProVantage Kraftliner, ProVantage Fluting WB, ProVantage KraftTop Liner X, ProVantage Testliner 3, ProVantage Fluting Fresco, ProVantage Fluting Aqua, ProVantage Kraftliner Aqua, EcoVantage Kraft X, EcoVantage Kraft Xlite, EcoVantage Kraft TopX

Poznaj naszych ludzi

Dowiedz się o różnych stanowiskach pracy

Mariusz Cel – specjalista w utrzymaniu ruchu

Mariusz Cel – specjalista w utrzymaniu ruchu

Współpracę z Mondi rozpocząłem na praktyce jako uczeń technikum. Zdumiewającym było pozytywne podejście ludzi, których spotkałem. Wrażenie robił na mnie ogrom urządzeń, silników, rurociągów niezbędnych do wytworzenia zwoju papieru. Po ukończeniu technikum odbyłem staż przy uruchomieniu Magazynu Automatycznego Maszyny Papierniczej. Potem podjąłem pracę w Dziale Elektroautomatyki, pracując przy usuwaniu awarii urządzeń elektrycznych, nastawie zabezpieczeń, termowizji w układach niskiego i średniego napięcia. Od roku zajmuję się silnikami elektrycznymi w całym zakładzie. Mondi Świecie zapewnia bogaty pakiet szkoleń, możliwość zdobycia kwalifikacji, wspiera w dofinansowaniu studiów i nauki języka.

Adrianna Łobodzińska - BS SHE Manager Containerboard

Adrianna Łobodzińska - BS SHE Manager Containerboard

Mondi zainteresowałam się na studenckich targach pracy. Wysłałam swoje CV i rzeczywiście otrzymałam stypendium. Pierwsze kroki w fabryce stawiałam kilka lat temu jako praktykantka w obszarze produkcji papieru. Następnie wykonywałam zadania jako technolog w dziale produkcji masy celulozowej i maszyn papierniczych. Zajmowałam się kontrolą jakości oraz pracami związanymi z rozwojem produktu. Od 2021 roku Adrianna kieruję działem SHE dla naszych papierni do produkcji tektury falistej w Świeciu (Polska) Powerflute (Finlandia) i Tire (Turcja). Cenię sobie atmosferę w pracy, która pozwala mi każdego dnia podchodzić do rozwiązywania problemów z nową energią, a współpraca ze specjalistami i udział w szkoleniach i konferencjach wspiera mnie w ciągłym rozwoju.

Daniel Grodzki – kierownik w obszarze produkcji

Daniel Grodzki – kierownik w obszarze produkcji

Z Mondi związałem się, gdy otrzymałem stypendium jako student papiernictwa. Potem rozpocząłem pracę jako młodszy specjalista i technolog. Po dwóch latach zostałem zaproszony do projektu budowy nowej maszyny papierniczej. To był bardzo dobry czas pod względem własnego rozwoju oraz współpracy. Kolejnym etapem było stanowisko asystenta kierownika wydziału. Na początku 2016 roku zostałem poproszony o wsparcie kolegów w zakładzie w Turcji, gdzie spędziłem ponad 3 miesiące. W ubiegłym roku otrzymałem propozycję kierowania wydziałem maszyny papierniczej. W swojej pracy najbardziej lubię brak rutyny, dobrą atmosferę oraz sytuacje i problemy, które zmieniają się dynamicznie.

Hanna Ligmanowska, kierownik ds. ochrony środowiska i laboratorium

Hanna Ligmanowska - kierownik ds. ochrony środowiska i laboratorium

Moja droga w Mondi rozpoczęła się w czasie studiów inżynierskich, gdy na drugim roku odbywałam staż w ramach programu „Nauka-Praktyka-Praca” w dziale technologii i ochrony środowiska. Kolejnymi etapami był proces Assessment Center dla studentów, po którym otrzymałam dofinansowanie do kursu języka angielskiego. Był to też etap pisania pracy dyplomowej nt. gospodarki odpadami w przemyśle papierniczym. Zaraz po studiach, w sierpniu 2016, rozpoczęłam pracę na stanowisku laborantki w pracowni Wydziału Makulaturowni. Następnie kilka miesięcy spędziłam w dziale jakości Mondi Corrugated Świecie, a od października 2017 pracowałam na stanowisku technologa PP7 i WGŚ, gdzie zajmowałam się kontrolą jakości w obszarze produkcji masy makulaturowej, oczyszczalni ścieków i przygotowania wody oraz pracą nad rozwojem produktu. Obecnie, choć już w nieco innej roli, wróciłam do obszaru, od którego wszystko się zaczęło.