Zostań Ambasadorem Mondi Świecie S.A!

O Programie

Cztery uczelnie, czterech Ambasadorów i cztery kluczowe wartości Mondi:

Grow
Create
Inspire
Together

Tak zrodziła się idea Programu Ambasadorskiego Mondi Świecie S.A Go 4 Ambassador, w ramach którego spośród studentów i studentek czterech polskich uczelni wyższych wybierzemy cztery osoby, które będą reprezentowały naszą firmę w środowisku akademickim.

Poznaj nas i dołącz do zespołu fantastycznych ludzi, którzy pomogą Ci postawić pierwszy, a może już kolejny krok na Twojej ścieżce rozwoju zawodowego!

Buduj przyszłość razem z nami!

Jesteś studentem/studentką II-V roku na Politechnice w Bydgoszczy, Gdańsku czy Łodzi, albo na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu? Wybrałeś studia inżynierskie lub magisterskie na kierunkach technicznych: mechanika, mechatronika, technologia chemiczna, papiernictwo i poligrafia lub technologia drewna? Łatwo nawiązujesz kontakty z innymi i chętnie angażujesz się w życie uczelni?

Jeśli tak, Program Ambasadorski Mondi Świecie S.A. Go 4 Ambassador jest skierowany właśnie do Ciebie! Oferujemy możliwość zdobycia cennego doświadczenia zawodowego, a przy tym mnóstwo dobrej zabawy. Jesteśmy przekonani, że będzie to dla Ciebie świetny początek kariery zawodowej.

Zainteresowany? Zainteresowana?

Przeczytaj Regulamin naszego Programu Ambasadorskiego i zgłoś się do nas, wypełniając formularz. Spośród kandydatów wybierzemy po jednej osobie z każdej z czterech ww. uczelni. Może to będziesz właśnie Ty. Czekamy na Ciebie!

Dlaczego warto zacząć w Mondi Świecie S.A?

Biorąc udział w Programie Ambasadorskim Mondi Świecie S.A. Go 4 Ambassador, masz wyjątkową szansę na postawienie swoich pierwszych kroków na ścieżce zawodowej w towarzystwie fantastycznych ludzi – zaangażowanych, doświadczonych i pełnych entuzjazmu, którzy na co dzień współtworzą naszą firmę.

Grupa Mondi jest jednym z globalnych liderów w produkcji papieru oraz opakowań, zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju. W Polsce działa 13 spółek Mondi, a największa z nich znajduje się w Świeciu.

Co oferujemy Ambasadorom?

 • miesięczne stypendium o wartości 500 zł brutto
 • doładowanie Karty Miejskiej przez cały okres trwania programu wg potrzeb studenta
 • pakiet powitalny ze smartfonem oraz przydatnymi gadżetami Mondi
 • uczestnictwo w wybranym szkoleniu, dzięki któremu poszerzysz swoją wiedzę i kompetencje w interesującym Cię obszarze tematycznym
 • praktyki w Mondi w Świeciu i/lub innej spółce Mondi wycieczkę do zakładu Mondi w Świeciu i/lub do wybranego zakładu w Polsce lub zagranicą
 • pomoc w przygotowaniu pracy dyplomowej
 • skróconą ścieżkę rekrutacji w przypadku ubiegania się o pracę w Mondi w przyszłości
 • a do tego świetną atmosferę!

Dołącz do nas!

Do zadań naszego Ambasadora będzie należało promowanie przez cały rok akademicki 2022/23 firmy Mondi w środowisku uczelnianym, a zwłaszcza wśród studentów wybranych kierunków technicznych. Oczekujemy przede wszystkim:

 • publikowania postów dotyczących Mondi w mediach społecznościowych, w tym na uczelnianych grupach studenckich, na grupach na Facebooku, gdzie studenci wybranych kierunków technicznych poszukują pracy (po uprzedniej akceptacji takiej grupy z naszej strony) oraz na profilu prywatnym, a także w uczelnianych kanałach komunikacji ze studentami – konkretne wytyczne odnośnie treści otrzymasz od nas na starcie;
 • udziału i promowania naszej firmy na organizowanych przez Twoją uczelnię wydarzeniach poświęconych rozwojowi zawodowemu, np. na Targach Pracy czy Dniach Kariery;
 • zorganizowania na Twojej uczelni spotkania ze studentami/wykładu z jednym z pracowników naszej firmy;
 • przeprowadzenia dwóch prostych konkursów dla studentów – my zapewniamy nagrody;
 • podejmowania dodatkowych aktywności, promujących firmę Mondi w środowisku akademickim.

Szczegóły znajdziesz w Regulaminie Programu.

Jesteśmy przekonani, że będzie to dla Ciebie niezapomniana przygoda!

W Mondi doskonale wiemy, że firma najlepiej rozwija się, kiedy łączymy wiedzę i zaangażowanie doświadczonych ekspertów ze świeżym spojrzeniem i entuzjazmem młodych ludzi. Z tego względu już od kilkunastu lat współpracujemy ze studentami, którzy chcą przełożyć teorię w praktykę w różnych obszarach – papiernictwa, zarządzania produkcją, technologii i ochrony środowiska, automatyki, mechaniki czy elektryki, a także w dziale sprzedaży, obsługi klienta, zakupach, logistyce czy księgowości.  W zależności od lokalizacji oferujemy różne rozwiązania – może to być: praktyka zawodowa indywidualna lub wynikająca z programu nauczania, pisanie pracy dyplomowej, staż, czy wycieczka po zakładzie dla zorganizowanych grup.

Praktyki i staże w Mondi cieszą się dużą popularnością. W ciągu roku przyjmujemy na praktykę kilkudziesięciu młodych, ambitnych ludzi, którzy w kontakcie z naszymi doświadczonymi pracownikami odkrywają tajniki biznesu. Często też, po praktykach, zostają z nami na dłużej.

Najlepszym przykładem są nasi wieloletni pracownicy – Krzysztof Joachimiak, Piotr Kowalkiewicz, Małgorzata Skierkowska, Adrianna Łobodzińska, Tomasz Bochocki czy Hanna Ligmanowska, który rozpoczynali swoją karierę zawodową w Mondi Świecie S.A. i obecnie pełnią kluczowe funkcje w naszej organizacji.

 

Więcej o naszych programach dla studentów i absolwentów znajdziesz na stronie https://www.mondijobs.pl/pl/

Chcesz dołączyć do Programu Mondi Świecie Go 4 Ambassador i zostać naszym Ambasadorem na swojej uczelni? Wypełnij poniższy formularz i prześlij go na adres: ambasadorzy.ms@mondigroup.com

Zgłoszenia zbieramy do 2 grudnia 2022 r. Naszych Ambasadorów wybierzemy do połowy grudnia. Jeśli zostaniesz jednym z nich, skontaktujemy się z Tobą.

Formularz Regulamin Programu

1. Jestem studentem I roku. Czy mogę też wziąć udział w Programie Ambasadorskim Mondi Go 4 Ambassador?

Program Ambasadorski Mondi Go 4 Ambassador jest skierowany do osób będących minimum na II roku studiów inżynierskich lub na studiach magisterskich. Studentów I roku zapraszamy do nas na 2- lub 4-tygodniowe praktyki, które można podjąć w dowolnym momencie roku akademickiego. W zależności od lokalizacji, oferujemy też inne możliwości współpracy, takie jak: wycieczka po zakładzie dla zorganizowanych grup, czy realizacja praktyki. Więcej informacji pod linkiem: https://www.mondijobs.pl/pl/.

W przypadku zainteresowania odbyciem praktyki w czasie wakacji, uprzejmie prosimy o zgłaszanie się do nas z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem, ponieważ dużo studentów wybiera ten okres na podjęcie z nami współpracy.

2. Studiuję na innym kierunku niż te, które zostały wymienione w warunkach udziału w Programie Ambasadorskim Mondi Go 4 Ambassador. Czy też mogę zgłosić się do Programu?

Program Ambasadorski Mondi Go 4 Ambassador jest skierowany głównie do studentów kierunków technicznych, takich jak mechanika, mechatronika, inżynieria chemiczna, papiernictwo i poligrafia lub technologia drewna. Nie wykluczamy jednak przyjęcia do Programu osoby studiującej na kierunku pokrewnym, np. zarządzanie i inżynieria produkcji, inżynieria materiałowa, inżyniera środowiska, ochrona i zarządzanie środowiskiem, automatyka i robotyka czy elektrotechnika. W przypadku wątpliwości, zapraszamy do kontaktu pod adresem mailowym: ambasadorzy.ms@mondigroup.com

3. Jakie kryteria będą przede wszystkim brane pod uwagę przy wyborze Ambasadorów?

Bardzo zależy nam na tym, aby nasi Ambasadorzy byli osobami aktywnie angażującymi się w życie uczelni, otwartymi i chętnie nawiązującymi kontakty z innymi, ponieważ do ich zadań będzie należało promowanie firmy Mondi w środowisku akademickim, zarówno poprzez media społecznościowe, jak i podczas różnych wydarzeń prowadzonych przez lub odbywających się na uczelni. Z tego względu w formularzu rejestracyjnym pytamy m. in. o dotychczasową aktywność studentów w uczelnianych grupach i kołach. Prosimy także naszych aplikantów o przygotowanie przykładowego posta promującego praktyki w Mondi oraz zaproponowanie kanałów komunikacji ze studentami.

4. Czy po Programie Ambasadorskim będę mógł pozostać w firmie?

Naszym Ambasadorom oferujemy skróconą ścieżkę rekrutacji. Serdecznie zachęcamy do aplikowania do Mondi Świecie S.A po zakończeniu Programu Ambasadorskiego, zwłaszcza osoby kończące studia inżynierskie lub magisterskie w 2023 roku.

Osobom, które chcą jeszcze kontynuować studia po zakończeniu Programu Ambasadorskiego Mondi Go 4 Ambassador, oferujemy różne możliwości dalszej współpracy, np. pomoc przy pisaniu pracy dyplomowej, kolejne praktyki, wizyty tudyjne czy skróconą ścieżkę rekrutacji po zakończeniu studiów. Więcej informacji o formach naszej współpracy ze studentami pod linkiem: https://www.mondijobs.pl/pl/.

5. Jak wygląda program stażu/praktyk w ramach Programu Ambasadorskiego?

W ramach Programu Mondi Świecie S.A Go 4 Ambassador oferujemy Ambasadorom możliwość odbycia praktyki w naszym zakładzie produkcyjnym w Świeciu. Każdy uczestnik deklaruję obszar i wymiar praktyki. Następnie otrzymuje opiekuna, pod okiem którego będzie realizował zadania związane bezpośrednio z wybranym miejscem oraz jego indywidualnymi potrzebami.

6. Jeśli nie zakwalifikuję się do Programu Ambasadorskiego, kiedy mogę aplikować na staż/praktyki do Mondi?

Na praktyki do Mondi można aplikować przez cały okres trwania roku akademickiego – studenci mogą u nas zrealizować m. in. praktyki obowiązkowe, wymagane przez daną uczelnię, w różnych obszarach – od technicznych, ściśle związanych z obranym kierunkiem studiów, po rozwój produkcji, zakupy, logistykę, obsługę klienta, IT i księgowość. W zależności od lokalizacji oferujemy też inne formy współpracy. Może to być wycieczka po zakładzie dla zorganizowanych grup, praktyka indywidualna, wsparcie przy pisaniu pracy dyplomowej, czy staż. Więcej informacji pod linkiem: https://www.mondijobs.pl/pl/.

W przypadku zainteresowania odbyciem praktyki w czasie wakacji, uprzejmie prosimy o zgłaszanie się do nas z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem, ponieważ dużo studentów wybiera ten okres na podjęcie z nami współpracy.

7. Gdzie znajdę informacje o polityce prywatności?

Dane dotyczące polityki prywatności i przetwarzania danych osobowych zostały zawarte w Regulaminie Programu.

KONTAKT

Masz dodatkowe pytania dotyczące Programu Ambasadorskiego Mondi Go 4 Ambassador? Zapraszamy do kontaktu:

Dział Personalny

E-mail: ambasadorzy.ms@mondigroup.com

Zachęcamy także do bliższego zapoznania się z Grupą Mondi oraz spółką Mondi Świecie i obserwowania nas w mediach społecznościowych.

https://www.mondigroup.com/en/about-mondi/

https://www.mondigroup.com/en/about-mondi/where-we-operate/europe/poland/mondi-%C5%9Bwiecie-sa/