• Print
  • Favorites
  • Refer a friend

Mondi w Polsce

Polska jest ważnym krajem na mapie Mondi. Posiadamy 11 fabryk, zatrudniając łącznie ponad 2700 osób.

Nasza największa fabryka znajduje się w Świeciu i wytwarza papier do produkcji opakowań oraz tektury. Jest to fabryka powstała ponad 40 lat temu. W Świeciu są również dwie inne fabryki Mondi zajmujące się przetwórstwem papieru.

Opakowania z tektury falistej są produkowane w pięciu fabrykach: w Świeciu, w Bystrzycy Kłodzkiej, Dorohusku k/Chełma, Kliniskach k/Szczecina, Mszczonowie. Produkujemy tam opakowania oraz tekturę falistą dla szerokiego grona klientów: branże spożywcze, AGD, motoryzacyjne.

Działalność trzech innych fabryk: w Świeciu, Mielcu i Wierzbicy koncentruje się z kolei na szerokiej gamie worków stworzonych dla odbiorców głównie z branż: cementowej, budowlanej, chemicznej i  żywnościowej.

Fabryka w Solcu pod Warszawą wchodzi w skład naszej najnowszej dywizji: produkcji opakowań elastycznych oraz papierów powlekanych. W Solcu wytwarzane są głównie: różnorodne opakowania  z wysokiej jakości laminatów, warstw polimerowych oraz papierowe i plastikowe saszetki i torebki.

Fabryka w Poznaniu podobnie jak fabryka w Solcu, zajmuje się produkcją giętkich opakowań. Mondi Poznań ma swoją siedzibę w Dopiewie pod Poznaniem.  Zakład powstał w 1998 roku. Od października 2012 roku zakład wchodzi w skład Grupy Mondi. Firma w Poznaniu specjalizuje się w technologii druku rotograwiurowego.

Mondi – to największy producent w Polsce: opakowań z tektury falistej oraz worków przemysłowych.

W Polsce znajdują się również biura sprzedaży obsługujące segment papieru białego (biurowego i offsetowego)  oraz powlekanego.

© 2018 by Mondi