• Print
  • Favorites
  • Refer a friend

Pracownicy mówią o nas

Dlaczego praca w Mondi? Na to pytanie najlepiej odpowiedzą przykłady karier naszych pracowników oraz naszych stażystów i praktykantów:

 

Iwona Czachor – Dyrektor Sprzedaży, Mondi Dorohusk sp. z o.o.

"Moja przygoda z Mondi zaczęła się w kwietniu 2006 roku kiedy to rozpoczęłam pracę jako Specjalista ds. Obsługi Klienta. Jednak już na początku 2007 roku powierzono mi stanowisko Kierownika Działu Obsługi Klienta. W 2008 roku wytypowana zostałam do udziału w programie „Management potential screaning”, dającego szansę określenia słabych i mocnych stron oraz predyspozycji do pracy na wyższych stanowiskach kierowniczych oraz kierunku przyszłego rozwoju. Obecnie zajmuję stanowisko Dyrektora Sprzedaży.
Praca, którą wykonuję daje mi ogromną satysfakcję i szansę samorealizacji. Dostarcza ciągłych wyzwań co motywuje mnie do działania i ciągłego doskonalenia. Dzięki licznym szkoleniom organizowanym przez firmę stale rozwijam swoje umiejętności i poszerzam wiedzę nie tylko z zakresu obsługi klienta i zarządzania zespołem, ale również z zakresu negocjacji z klientem oraz pokrewnych zagadnień. Zdobyta wiedza i doświadczenie przekładają się na realizację projektów takich jak stworzenie „Standardów obsługi klienta” oraz dwukrotne zdobycie przez Mondi Dorohusk certyfikatu „Firmy Przyjaznej Klientowi”."

Paulina Deręgowska - Księgowa, Mondi Warszawa sp. z o.o.

"Rozpoczynając naukę w Akademii Finansów w Warszawie na kierunku finanse i rachunkowość bardzo chciałam połączyć teorię z praktyką. Mondi dało mi taką możliwość- półroczny staż pozwolił poznać bliżej wszystkie aspekty księgowości i utwierdził mnie w przekonaniu, że właśnie w tym kierunku chcę rozwijać swoją karierę. Preferowana w firmie otwartość na zmiany, nowe, świeże i niejednokrotnie odważne pomysły wcielane w życie oraz duża swoboda działania motywują zarówno do dalszego kształcenia się, jak i wspinania po kolejnych szczeblach kariery. Wiem, że moje obecne stanowisko- księgowa - to początek zawodowej drogi. Mam nadzieję, że idąc w ślady moich kolegów, już niedługo dołączę na dobre do wyspecjalizowanej kadry, jaką posiada Mondi, która niewątpliwie jest kluczem do sukcesu tej firmy."

Ewa Domańska – Księgowa, Mondi Szczecin sp. z o.o.

"Każdy z nas przynajmniej raz w życiu podejmuje decyzje o rozpoczęciu pracy. Ja swoją podjęłam w lipcu 2005 roku, zaczynając od stażu w księgowości. Po okresie 5 m-cy, otrzymałam stanowisko Referenta ds. księgowości. Dzięki mojemu zaangażowaniu w pracę oraz sumiennemu wykonywaniu obowiązków awansowałam na stanowisko Młodszej Księgowej. Moja wiedza, doświadczenie jakie zdobyłam w tym czasie oraz chęć dalszego rozwoju przyczyniły się do kolejnego awansu na stanowisko Księgowej. Wybór mojego zawodu był dla mnie bardzo ważny, a decyzja podjęcia pracy w firmie Mondi Szczecin -oczywista. Zawsze chciałam pracować w międzynarodowej, dynamicznie rozwijającej się firmie. Cieszę się, że mogę pracować w przyjaznej atmosferze na sukces przedsiębiorstwa."

Mariusz Goleń - Specjalista ds. IT, obecnie Business Core Team - Wiedeń, Mondi Warszawa sp. z o.o.

"Wybierając informatykę jako główny kierunek studiów oczywiste było dla mnie, że swoją przyszłość zwiążę z tym właśnie zawodem. Wybrana przeze mnie specjalizacja oferowała mi szeroki wachlarz możliwości podjęcia pracy w różnych branżach. Zawsze chciałem pracować w międzynarodowej firmie o ugruntowanej pozycji która oferowała by mi ciekawą pracę oraz możliwość rozwoju zawodowego. W 2003 roku podjąłem pracę w firmie Mondi Dorohusk Sp. z o.o. Nie spodziewałem się iż w sąsiedztwie Chełmskiego Parku Krajobrazowego znajdzie siedzibę oddział potężnego międzynarodowego koncernu.
Pierwszy miesiąc pracy spędziłem w siostrzanym zakładzie Mondi Corrugated Świecie Sp. z o.o., gdzie pod okiem tamtejszych informatyków poznawałem standardy informatyczne obowiązuje w grupie Mondi. Po miesięcznym szkoleniu zostałem rzucony na głęboką wodę. Nie ukrywam że początki nie były łatwe ale zawsze mogłem liczyć na wsparcie nowo poznanych koleżanek i kolegów z zakładu w Brzeźnie oraz kolegów informatyków z pozostałych zakładów w Polsce. Zawsze byłem osobą ambitną więc chętnie uczestniczyłem w rozmaitych projektach informatycznych, co dawało mi ogromną szansę rozwoju. Ze względu na międzynarodowy charakter firmy otrzymałem możliwość współpracy z ludźmi z różnych stron świata, co dało mi także okazję na poznawanie obcych państw i ich kultur.
W 2009 roku z przyczyn osobistych podjąłem decyzję o zmianie miejsca zamieszkania. Zamierzałem przenieść się bliżej Warszawy. Ku mojemu zaskoczeniu firma Mondi wyszła do mnie z propozycją przeniesienia do fabryki w Mszczonowie. Mając na względzie wcześniejsze pozytywne doświadczenia, nad decyzją nie musiałem się długo zastanawiać.
Po zmianach organizacyjnych w strukturach Mondi w kwietniu 2010 roku zaproponowano mi przejście do Business Core Team w Wiedniu. Od sierpnia 2010 roku jako członek nowego zespołu spotykam się z nowymi wyzwaniami całkowicie odmiennymi od mojej dotychczasowej pracy. Patrząc na moją dotychczasową karierę postrzegam to jako kolejny wielki krok w moim zawodowym rozwoju w ramach struktur Mondi. Mam nadzieję, iż podołam nowym obowiązkom z obopólną korzyścią."

Sebastian Grabowski – Kierownik maszyny papierniczej nr 3, Mondi Świecie SA

"W 2000 roku rozpocząłem staż w Mondi. Od razu zostałem rzucony na głęboką wodę, którą był udział w pracach zespołu rozruchowego po modernizacji maszyny papierniczej MP5. Okres ten pozwolił mi zdobyć pierwsze szlify. Kolejnym wyzwaniem była modernizacja MP3, której byłem koordynatorem. Lata 2003 i 2004 zaangażowany byłem w projekt zwiększenia efektywności MP1-2 w Syktyvkarze oraz projekt poprawy jakości MP5 w Steti.
W 2005 miałem przyjemność zostać kierownikiem Wydziału Regeneracji Ługów. Był to wspaniały okres dla rozwoju mojej wiedzy technicznej, jednak przede wszystkim - okres rozwoju moich kompetencji przywódczych. Szkoła liderów, MBA, Ciągłe doskonalenie to tylko kilka z projektów, w których brałem udział. Dziś nadszedł czas, aby po raz kolejny coś zmienić w swoim życiu. Wracam ponownie do obszaru maszyn papierniczych."

Beata Ilnicka –Kierownik Działu Jakości, Mondi Dorohusk sp. z o.o.

"W firmie pracuję od 15 lat. Praca, którą obecnie wykonuję daje mi dużą satysfakcję, gdyż lubię współpracować z ludźmi i być w ciągłym ruchu. Patrząc wstecz, widzę ile osiągnęłam. Mam jednak świadomość, że nie było by to możliwe, gdyby firma nie dała mi szansy rozwoju, stwarzając jednocześnie dogodne do tego warunki. Przeszłam różne stopnie stanowisk – od operatora wykrawarki płaskiej, poprzez laboranta, następnie specjalistę ds. jakości, do kierownika działu jakości, które to stanowisko zajmuję obecnie, pełniąc dodatkowo funkcję pełnomocnika ds. systemów zarządzania. Każde z tych stanowisk dało mi inne doświadczenia i możliwość nabycia innych umiejętności. Wzbogaciło moją wiedzę na temat surowca, technologii i procesu produkcji tektury i opakowań, co wykorzystuję na obecnym stanowisku."

Krzysztof Joachimiak – Kierownik maszyn papierniczych nr 4,5, Mondi Świecie SA

"W 2005 r. skończyłem studia na Akademii Rolniczej w Poznaniu na Wydziale Technologii Drewna. Z Mondi związałem się jeszcze w trakcie studiów programem „NAUKA-PRAKTYKA-PRACA”.
Po stażu otrzymałem pracę na stanowisku młodszego technologa maszyny papierniczej MP4-5, od 2007 r. byłem asystentem MP4-5, obecnie pełnię funkcję kierownika MP 4-5. Oprócz poszerzania wiedzy technologicznej w Mondi Świecie w ramach programu „Szkoła Liderów” rozpocząłem swoją edukację związaną z kierowaniem zespołem.
Mondi Świecie to miejsce doskonałe dla osób, które mają własne pomysły i chcą je wdrożyć do wielkiego przemysłu. Dodatkowo firma pozwala inżynierom na zdobywanie doświadczenia zawodowego podczas realizacji innowacyjnych projektów."

Piotr Kowalkiewicz – Kierownik maszyny papierniczej nr 7, Mondi Świecie SA

"W firmie pracuję od września 2003 roku, po studiach na Politechnice Łódzkiej. Po półrocznym stażu na wszystkich wydziałach, objąłem stanowisko młodszego technologa na Wydziale maszyn papierniczych MP1-2. Dużo wiedzy i doświadczenia projektowego dało mi uczestniczenie w projektach zabudowy kalandra MP1 oraz przebudowy MP1. W tym ostatnim zajmowałem się sprawami dotyczącymi technologicznych aspektów nowej części formującej oraz procesów technologicznych na przebudowywanych obszarach. Zaraz po zakończeniu projektu w lipcu 2007, przeszedłem do projektu MP7, gdzie wspólnie z szefem byliśmy odpowiedzialni za część procesową maszyny papierniczej oraz technologii jej towarzyszącej. Dwa lata pracy w projekcie zaprowadziły mnie w miejsce gdzie jestem teraz (kierownik MP7), pełne nowych wyzwań."

Bogdan Król – Kierownik Tekturnicy, Mondi Dorohusk sp. z o.o.

"Pracę w firmie rozpocząłem w 1993 r. jako operator sklejarki pojedynczej. Po roku awansowałem na brygadzistę tekturnicy, a następnie na Kierownika Tekturnicy. Jako osoba dynamiczna realizuję się na zajmowanym stanowisku. Kierowanie wieloosobowym zespołem nie jest łatwe, dostarcza jednak ciągłych wyzwań, którym chcę sprostać. To stałe doskonalenie się w sposobie komunikacji, negocjacji, elastycznego zachowania i myślenia.
Wiem, że każdy, nawet najmniejszy sukces okupiony jest ciężką pracą, samodyscypliną i chęcią stałego pogłębiania wiedzy. Takie działania, przynoszą jednak wymierne efekty."

 

Beata Kubryn - Główna Księgowa, Mondi Szczecin sp. z o.o.

"Praca w dużej firmie produkcyjnej z kapitałem zagranicznym od dawna była moim celem zawodowym, głównie ze względu na większe możliwości rozwoju zawodowego. W Mondi Szczecin pracę rozpoczęłam w styczniu 2008 roku jako Samodzielna Księgowa, a obecnie zajmuję stanowisko Głównej Księgowej. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie stworzenie przez firmę warunków do poszerzania wiedzy (poprzez szkolenia), zdobywania nowych doświadczeń i umiejętności, (poprzez pracę w profesjonalnym zespole). Mondi docenia zaangażowanie, nieustanny rozwój zawodowy pracownika i stwarza możliwości do wykorzystania dotychczasowego doświadczenia."

Krzysztof Laskowski – Mechanik, Mondi Szczecin sp. z o.o.

"Pomijając fakt że bardzo blisko mam do pracy, bardzo mi się podoba nacisk jaki kładzie firma Mondi na bezpieczeństwo pracy. Dla mnie, mechanika wózków widłowych jest to bardzo ważne. Dzięki temu jakość mojej pracy jest jeszcze lepsza, wzrosła też świadomość kierowców wózków, którzy szanują wózki. Ponadto bardzo mi się podoba to, że firma Mondi jest pozytywnie postrzegana przez lokalne władze oraz zwykłych ludzi, którzy są sąsiadami naszego zakładu. Ja jestem kierownikiem drużyny piłkarskiej Leśnik Kliniska, którą to drużynę firma Mondi mocno sponsoruje co przełożyło się także na wyniki sportowe."

Janusz Nagalewski - Referent ds. projektowania CAD, Mondi BZWP sp z o.o.

"Przyszedłem do pracy na produkcji w Mondi Bystrzyca w wakacje 2009r., aby zdobyć fundusze na opłacenie czesnego na studiach, a półtora roku później zostałem przyjęty na próbę jako Referent ds. projektowania w dziale CAD. Wybór firmy nie był przypadkowy bo w małej miejscowości w Polsce międzynarodowa firma z takimi standardami nie jest regułą.
Jestem studentem Informatyki o specjalności grafik komputerowy. Dzięki temu oraz doświadczeniu zdobytemu w czasie pracy na Produkcji zainteresowałem się projektowaniem opakowań i z chęcią zagłębiam się w ten proces."

Konrad Przerwa - Kierownik Działu Obsługi Klienta, Mondi Warszawa sp. z o.o.

"Zatrudnienie w Mondi Warszawa jest ważnym krokiem w mojej karierze. Zawsze chciałem pracować w międzynarodowej firmie, która da mi szansę rozwoju. Już od dwóch lat jestem członkiem zespołu Mondi, lidera w swojej branży i mam wpływ na jej rozwój. Rozpoczynałem pracę jako specjalista ds. obsługi klienta i następnie zostałem Kierownikiem Działu Obsługi Klienta.
W Mondi Warszawa od samego początku czułem się potrzebny i mile widziany. Dzięki pakietom szkoleń, jakie zaoferowało mi Mondi, mam szansę rozwoju zawodowego i osobowego. Codzienna praca wymaga ode mnie dużego zaangażowania, kreatywności i motywacji ale przynosi zarazem dużo satysfakcji."

Dariusz Romaniuk - Kierownik Zmiany, Mondi Szczecin sp. z o.o.

"Kiedy przejmowała nas firma Mondi każdy z nas miał wielkie obawy co wniesie nowy właściciel. Teraz wiem że dzięki Mondi pracuję w stabilnej firmie która doskonale wie w którym kierunku należy podążać. Pracując na stanowisku kierownika zmiany rozwijam się zawodowo, praca daje mi wiele satysfakcji a ciągłe wyzwania czynią ją ciekawą i pełną dynamizmu. Dzięki temu że Mondi stawia na bezpieczeństwo czuję się bezpieczny a ciągłe udoskonalenia sprawiają, że fabryka jest przyjazna dla pracowników."

 

Sebastian Skrobek - Kierownik Utrzymania Ruchu, Mondi Szczecin sp. z o.o.

"Jestem zadowolony z pracy w firmie Mondi, ponieważ zdobyłem nowe doświadczenia, poznałem nowych kolegów nie tylko w Polsce ale i za granicą. Wpłyneło to na bradzo dynamiczny rozwój zawodowy mojej osoby. Rozwojowi temu pomogła szczególnie bardzo duża liczba inwestycji, możliwość wprowadzania własnych ciekawych pomysłów i innowacji. Te wszystkie elementy sprawiły że stałem się pracownikiem na którego stawia firma oraz i ja mogę liczyć na wsparcie w rozwoju zawodowym."

 

Anna Paczka – Specjalista ds. personalnych, Mondi Corrugated Świecie sp. z o.o.

"Moja współpraca z firmą Mondi rozpoczęła się od praktyk zawodowych w 2007 roku. Uczęszczając do Technikum Ekonomicznego miałam możliwość odbycia praktyk zawodowych w księgowości Mondi Corrugated Świecie Sp. z o.o. Po miesięcznej praktyce latem tego samego roku otrzymałam możliwość pracy na umowę zlecenie w okresie urlopowym. Dzięki tej pracy udało mi się poszerzyć wiedzę na temat pracy w księgowości i procesów jakie zachodzą w tym dziale. Bardzo spodobała mi się praca jaka była wykonywana w tym dziale oraz atmosfera współpracy. Po ukończeniu szkoły średniej chciałam rozpocząć swoją karierę zawodową właśnie w tej firmie i rozpoczęłam swój siedmiomiesięczny staż. Po ukończeniu stażu otrzymałam możliwość podjęcia pracy na stanowisku Referenta ds. Księgowości. Obecnie pracuję na stanowisku Specjalisty ds. Personalnych. Praca, którą wykonuję sprawia mi satysfakcję i przyczynia się do dalszego pogłębiania wiedzy."

Robert Wer- Referent ds. projektowania CAD, Mondi BZWP sp z o.o.

"Pracę w Mondi rozpocząłem w 2008 roku na stanowisku pomocnik maszynisty.
Dzięki dobremu wynagrodzeniu i chęci rozwoju podjąłem naukę w Wyższej Szkole Zawodowej na kierunku Architektura.
Przez ponad dwa lata pracy na Produkcji nabierałem doświadczenia w procesach, jakie tektura przechodzi, zaczynając od wytworzenia do gotowego produktu dla klienta.
Praca na wielu maszynach produkcyjnych w naszym zakładzie procentowała w wiedzę związaną ze specyfikacjami maszyn. Od października zostałem zatrudniony w Dziale Projektowania. Jest to praca, która daje mi możliwość dalszego rozwoju."

Krystian Wiśniewski - Kierownika Projektu, Mondi Corrugated Świecie sp. z o.o.

"Moja przygoda z zakładem w Świeciu zaczęła się w 1997 roku, w dziale utrzymania ruchu. Już w czasie studiów pracowałem jako Pomocnik Maszynisty na maszynie Bobst. Po niedługim okresie awansowałem na stanowisko samodzielnego Maszynisty w/w maszyny. W tym czasie wyszkoliłem inne osoby, które do dnia dzisiejszego efektywnie i profesjonalnie wykonują swoje zadania. W roku 2009 otrzymałem kolejny awans na stanowisko pełniącego obowiązki Kierownika Zmiany. Było to poważne wyzwanie z tego względu, iż kierowanie wieloosobowym zespołem nie należy do rzeczy łatwych. Na „dokładkę” w owym czasie był ogrom spraw związanych z rozruchem nowego zakładu. Kilkumiesięczne doskonalenie się na tym stanowisku zaowocowało pozytywnie zdobytym doświadczeniem, dzięki własnemu zaangażowaniu w sprawy zakładu, a przede wszystkim pomocy Dyrektora Produkcji, Kierownika Produkcji oraz współpracowników z pozostałych zmian i komórek organizacyjnych. Obecnie pracuję na stanowisku Kierownika Projektu. Mondi to firma, w której istnieje wiele możliwości rozwoju zawodowego jak również osobistego. Jest to spowodowane przyjazną atmosferą oraz progresywnym tokiem szkoleń w zakładzie."

Michał Zimowski - Application Engineer, Mondi Consumer Bags & Films R&D Centre w Korneuburgu.

"Jestem absolwentem Inżynierii Materiałowej na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej. Tematem mojej pracy dyplomowej był: "Structure and properties of biodegradable pbt\pcl blends". Do moich zainteresowań zawodowych należą: polimery biodegradowalne, spektroskopowe i kalorymetryczne metody badan materiałów, reaktywne przetwórstwo polimerów oraz technologia opakowań z tworzyw sztucznych.
O możliwości zdobycia doświadczenia zawodowego w Mondi dowiedziałem się podczas jednej z prezentacji koncernu na spotkaniu ze studentami. Juz wtedy postanowiłem spróbować swoich sil i ubiegać się o praktykę. Kiedy szukałem praktyki, a następnie pracy zwracałem szczególna uwagę na możliwość kontynuowania moich zainteresowań, możliwości rozwoju, możliwość współpracy z uczelniami oraz na międzynarodowy charakter firmy.
Moje oczekiwania spełniła trzymiesięczna praktyka w Mondi Napiag GMBH w Zeltweg w Austrii. Do mojego projektu należało zbadanie mechanicznych własności flex-crack wybranych folii oraz optymalizacja eksperymentu pozwalająca na uzyskanie przewidywalnych i powtarzalnych rezultatów. W czasie trwania praktyki miałem okazję bliżej zapoznać się z procedurami kontroli jakości wytwarzanych folii. Dodatkowo brałem udział w bieżących projektach co pozwoliło mi zdobyć dodatkowe doświadczenie. Firma zadbała również o wyjścia integracyjne i wycieczki firmowe. Po ukończeniu praktyki zdecydowałem ubiegać się o prace w Mondi Consumer Bags & Films R&D Centre w Korneuburgu. Po pozytywnej decyzji zaproponowano mi półroczny staż na stanowisku Anwendungstechniker (Application Engineer). W czasie stażu będę poszerzał wiedzę i doświadczenie zdobyte w Zeltweg."

 

© 2018 by Mondi